8.1.1.1.Mitoz Bölünme

8.1.1.1.Mitoz Bölünme

Kertenkele ve solucan gibi bazı canlılarda, vücudun kopan veya eksilen kısımlarının bir süre sonr...

Kertenkele ve solucan gibi bazı canlılarda, vücudun kopan veya eksilen kısımlarının bir süre sonra tamamlanması olayına rejenerasyon adı verilir.

Cevap gizlendi
8.Hücre Bölünmesi ve Kalıtım Ünitesi Doğru Yanlış Sınavı 2
Tür: Sınav Devamını okuSoruları yönet
Sorular: 10
Tekrar tekrar çözme: 2
Geçerlilik: Her zaman
Geçme notu(oranı): 45%
Geçti:

Mitoz bölünme sonucunda oluşan yavru hücre ile ana hücrenin ... sayısı birbirine eşittir.

Mitoz bölünme sonucunda oluşan yavru hücre ile ana hücrenin [kromozom, modifikasyon, gen, kalıtım] sayısı birbirine eşittir.

Answer hidden

Mitoz bölünme ... hücrelerinde, mayoz bölünme ise ...

Mitoz bölünme [vücut, hücre bölünmesi, kalıtsal özellik, üreme ana, kromozom, modifikasyon, gen, kalıtım] hücrelerinde, mayoz bölünme ise [üreme ana, biyoteknoloji, mayoz, mutasyon, vücut, hücre bölünmesi, kalıtsal özellik, kromozom, modifikasyon, gen, kalıtım] hücrelerinde görülür.

Answer hidden

Hücre bölünmesi ................ bölünme ve ............... bölünme olmak üzere iki farklı şekil...

Hücre bölünmesi [mitoz, mutasyon, vücut, hücre bölünmesi, kalıtsal özellik, üreme ana, kromozom, modifikasyon, gen, kalıtım] bölünme ve [mayoz, mutasyon, vücut, hücre bölünmesi, kalıtsal özellik, kromozom, modifikasyon, gen, kalıtım] bölünme olmak üzere iki farklı şekilde gerçekleşir.

Answer hidden

Canlılarda büyüme, gelişme ve üreme ......

Canlılarda büyüme, gelişme ve üreme [hücre bölünmesi, mitoz, parça değişimi, biyoteknoloji, mayoz, mutasyon, vücut, kalıtsal özellik, üreme ana, kromozom, modifikasyon, gen, kalıtım] ile gerçekleşir.

Answer hidden
8.Sınıf Hücre Bölünmesi ve Kalıtım Ünitesi Boşluk Doldurma Sınavı
Geçerlilik: Her zaman
Geçme notu(oranı): 45%
Geçti:
8.Sınıf Hücre Bölünmesi ve Kalıtım Ünitesi Doğru Yanlış Soruları